Pielęgnacja pozabiegowa

Dzień zabiegu:
  • Przemywamy miejsce zabiegowe co 30 minut przez pierwsze 3h od zabiegu wacikiem kosmetycznym zwilżonym wodą.
  • Od 1 do 7 dnia przemywamy miejsce zabiegowe rano i wieczorem wacikiem kosmetycznym zwilżonym wodą.
  • Stosujemy pielęgnację „na sucho” – nie smarujemy miejsca zabiegowego niczym tłustym. Omijamy miejsce zabiegowe przy nakładaniu na twarz kremu, podkładu.
  • nie wystawiamy świeżo wykonanego obszaru pigmentacji na ekspozycję słoneczną conajmniej 2 tygodnie od momentu wyłuszczenia
  • dbamy o aseptykę miejsca zabiegowego:

   -nie pocimy

   -nie dotykamy

   -utrzymujemy w suchości

   -nie drapiemy strupków

  • zazwyczaj po 5-7 dniu rozpoczyna się proces złuszczania, który polega na wyłuszczeniu się warstwy wierzchniej i gojenia.
Pękanie pigmentu na brwiach to prawidłowy proces, który następuje po tym zabiegu.

 

JAK DBAĆ O MAKIJAŻ PO CZASIE ?

Po całkowitym wygojeniu nadal należy pamiętać o tym, by dbać o odpowiednie nawilżenie skóry pokrytej makijażem permanentnym i nie dopuścić do jej wysuszenia. Należy również zrezygnować z intensywnego opalania oraz stosować filtry na skórę pokrytą makijażem permanentnym, ponieważ pod wpływem promieniowania pigment może się odbarwić lub przebarwić. Nie stosować w obrębie zabiegu środków z kwasami, które powodują szybsze „wypłukiwanie” się barwnika ze skóry.

Przez pierwsze kilka dni po zabiegu, kiedy brwi są ciemniejsze – zrób mocniejszy makijaż oka. Sprawi on, że gojące się brwi nie będą tak rzucać się w oczy.

Dbanie po zabiegu : Makijaż permanentny ust

Bardzo ważne jest, aby przestrzegać dokładnie zaleceń linergisty, ponieważ prawidłowa pielęgnacja jest równie ważna jak sam zableg. Sukces pigmentacji to w 50% zasługa linergisty, a drugie 50% cechy osobnicze klientki oraz odpowiednia pielęgnacja. Przez pierwsze dwie doby miejsce pigmentowane należy utrzymywać w szczególnej czystości, przemywać mokrym wacikiem nasączonym przegotowaną wodą przez pierwsze 3 h co 30 minut, aby uniknąć sączenia sie limfy. Po każdym przemyciu dokładnie osuszyć usta jednorazowym ręcznikiem papierowym do momentu wyłuszczenia się ust nakładać cieniutką warstewkę masła lub maści nawilżającej, aby nie odparzyć ust, a dbać o nawilżenie skóry. Specjalną maść do pielęgnacji daję bezpośrednio po zabiegu przy omawianiu zaleceń pozabiegowych.

Usta w dniu zabiegu będą lekko opuchnięte i bolesne. Uczucie spierzchnięcia będzie nam towarzyszyć do momentu wyłuszczenia się ust. Można przykładać lód, dbając o sterylność tego procesu (lód należy owinąć w jednorazowy ręcznik papierowy). W tym dniu nie możemy również spożywać produktów barwiących takich jak jagody, buraki itp.

Na drugi dzień opuchlizna zejdzie, nadal delikatnie 2x dziennie smarujemy usta specjalną maścią.
Trzeciego dnia usta zaczynają pękać. Należy uważać, aby nie zdzierać skórek muszą one samoistnie odpaść.